Szécsi Pál (1944. március 20. – 1974. április 30.) magyar táncdalénekes.
1944. március 19-én (egyes források szerint március 20-án) született Budapesten Szécsi Pál táncdalénekes és szövegíró.
Édesapja, Szécsi Ferenc nyelvészkutató volt, édesanyja külkereskedelmi levelezőként dolgozott. A család harmadik gyermekeként született kisfiú még egyéves sem volt, amikor édesapját 1945 januárjában agyonlőtték.
Az özvegyen maradt édesanya gyermekeit előbb nevelőszülőkhöz adta, majd 1956-ban Ausztrián át az Egyesült Államokba disszidált. Legnagyobb lánya Bécsig még anyjával mehetett, aki azonban otthagyta a pályaudvaron. A két kisebb, Kati és Pali Magyarországon maradt.
Pali állami gondozásba került egészen 16 éves koráig. Ezután segédmunkásként dolgozott az Athenaeum Nyomdában, kabinos volt a Palatinus strandon, raktáros a divatintézetben. Felfedezése a véletlennek és egy vállalati bulinak volt köszönhető: ez utóbbin felfigyeltek a jóképű, jó mozgású fiatalemberre, akiből hamarosan az egyik legkeresettebb manöken lett. Ezt követően megpróbálkozott az énekléssel, s énekesként is befutott.
1967-ben a salgótarjáni amatőr versenyen megnyerte az énekesek versenyét, ugyanebben az évben a Táncdalfesztiválon a Csak egy tánc című dallal második helyezést ért el. Tagja lett a Rádió Tánczenei Stúdiójának.
Nagy szerelme volt a tragikus sorsú színésznő, Domján Edit, akit egy másik nőért mégis elhagyott, s akinek haláláért aztán önvád marcangolta. Megpróbálta felvenni a kapcsolatot édesanyjával is, de ő elzárkózott a viszontlátástól.
A hányatott gyermekkor után jött hirtelen sikerrel Szécsi Pál lelkileg sosem tudott megbirkózni. Problémái elől többször akart a halálba menekülni, de az utolsó pillanatban mégis mindig meggondolta magát, segítséget kért, s megmentették. 1974. április 30-i kísérlete az utolsónak bizonyult: véget vetett életének. Mindössze 30 éves volt ekkor. Budapesten, a Farkasréti temetőben nyugszik.
Olyan slágereket énekelt, mint a Kék csillag, az Egy szál harangvirág, a Kismadár, a Két összeillő ember, a Talán sok év után, a Kósza szél, A távollét, az Adagio, a Bús szívvel énekelni, a Gedeon bácsi, a Mint a violák, a Carolina és az Én édes Katinkám. Szívesen énekelt világslágereket, amelyek magyar szövegét ő írta.
Lemezei:
1971. – Hagyjuk szívem; Hungaroton-Pepita
1973. – Egy szál harangvirág; Hungaroton-Pepita
1976. – Violák; Hungaroton-Pepita
1983. – Felettünk az ég; Hungaroton-Pepita
1985. – Egy szép régi dal; Hungaroton-Pepita
1988. – Csak egy tánc volt (válogatás); Qualiton
1989. – Tárd ki ablakod (válogatás); Hungaroton-Gong
1992. – Mint a violák (válogatás); Média 1992. – Két összeillő ember (válogatás); Hungaroton-Gong