Agyhatalom
Mindeddig nem született olyan kimutatás, amely lajstromba szedné a szervezet legbefolyásosabb tagjait. A Heti Válasz most ezt a hiányt pótolja, tanulságul pedig megállapítjuk: L. Ron Hubbard hívei bejáratosak a kormányzati körökbe is.
"Totalitárius berendezkedés"; "anyagi kizsákmányolás"; "gazdasági pozícióépítés"; "bekerülés a politikai döntéshozó testületekbe"; "a gazdasági és politikai hatalom megszerzése" - utalnak a szcientológiára a Nemzetbiztonsági Hivatal utóbbi években kiadott évkönyveinek kifejezései. A figyelmeztetésnek nem sok foganatja lett. Míg a kilencvenes évek elején még mindennaposak voltak a szektáról szóló híradások, mára a közvélemény mintha napirendre tért volna a szcientológusok ténykedése felett. Pedig az intés időszerűbb, mint valaha, hiszen az 1954-ben Amerikában alapított, hazánkban Dianetika Egyesületként meggyökerezett, majd 1991-ben - nem utolsósorban a vonatkozó adó- és egyéb anyagi kedvezmények miatt - egyházként bejegyzett társaság mára jelentős hálózatot épített ki.
A szcientológiát előbb lehet vezetéselméleti és pénzszerző technikának, mint vallásnak tekinteni. Ennek megfelelően tagjai főként az olyan jól jövedelmező ágazatokban vetették meg lábukat, mint a direkt marketing, a személyzeti és pénzügyi tanácsadás, a munkaerő-közvetítés, a szervezetelméleti képzés; e területeken kis túlzással könnyebb lenne felsorolni azokat a cégeket, amelyek nem kötődnek az egyházalapító, L. Ron Hubbard elveihez, mint amelyek igen. Az utóbbi években ugyanis több ezer cég megannyi képviselője vett részt az egyház valamelyik személyiségfejlesztő, vállalatirányítási kurzusán, s a szcientológus vállalkozások szövetsége (WISE) is több száz tagot sorol fel a nyilvántartásában.
2008.05.24.
Forrás: http://www.hetivalasz.hu/cikk/0708/16395
|